Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrolü

kizgin-su-kazani-periyodik-kontrolu.jpg

A Artı uzman ekip ve ekipmanları ile sizlere profesyonel bir hizmet sunarak, kızgın su kazanı ekipmanlarınızda tespit edilen eksiklikleri, uygunsuzlukları veya tehlikeli durumları raporlayarak tarafınıza iletmektedir.

Kızgın su kazanı nedir?

Yüksek basınç altında bırakılarak sıcak su üreten kazanlar, kızgın su kazanları dır. Kızgın su kazanları genellikle merkezi sistem kullanımlarında karşımıza çıkmaktadır.

Kızgın su kazanlarında, su üretimi 120 derecenin üzerinde basınç altında üretilir. Suyun sabit sıcaklıkta kalması için, basınç eşit miktarda sabit kalmaktadır.

Günümüzde teknolojik gelişmeler kızgın su kazanları konusunda oldukça mesafe kat etmiştir. Kızgın su kazanları daha güvenilir ve daha performanslı çalışmaktadırlar. Aksaklıkların yaşanmaması ve insan hayatı için tehlike oluşturabilecek durumların oluşmaması için mutlaka zamanında muayenelerin ve periyodik kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir.

Sıcak su kazanları kontrolleri, ‘iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği’nde belirtilen hususlara göre değerlendirilmekte ve yapılmaktadır. A Artı firmamız bu kontrolleri avrupa standardına uygun bir biçimde gerçekleştirmektedir.

Kızgın su kazanı periyodik kontrolleri

Basınç ile çalışan bütün kaplarda Hidrostatik Test yaptırılması zorunludur. Bu testlerde amaç kazanın doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını ölçmektir. Kızgın su kazanı, işletme basıncının 1,5 katı basınç uygulanarak yapılmaktadır. Eğer işletme sahibinin Hidrostatik Test yaptırma imkanı yoksa tahribatsız muayene yöntemi kullanılarak muayene işlemleri gerçekleştirilir.

Kızgın su kazanları periyodik kontrollerinde kazanın üretim kalitesi, malzeme yapısı, dayanıklılık, kullanım amacı, kullanım süresi gibi durumlarda göz önünde bulundurulmalıdır.

Kızgın su kazanı ts en 12952-6 standardında belirtilen kriterlere uygun bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Buharlı Pişirme Cihazları periyodik kontrolleri için İletişim Ofislerimiz Ankara , İstanbul (Avrupa – Asya ) , Antalya , Trabzon ,İzmir , Eskişehir , Bursa , Konya , Kayseri , Adana ,  Van   ile iletişime geçebilirsiniz  .